O nas

Bydgoskie Towarzystwo Tenisowe

27 października 1991 roku na zebranie założycielskie przybyła grupa trzydziestu siedmiu miłośników tenisa ziemnego, która postanowiła utworzyć swój klub tenisowy. Przyjęto nazwę „Bydgoskie Towarzystwo Tenisowe” i opracowano statut. Potem zarejestrowano Towarzystwo w sądzie i rozpoczęto starania o lokalizację. Założycielami klubu byli między innymi: Ryszard Kaczmarek, Marzena i Piotr Słojewscy, Hanna i Waldemar Tymińscy, Zbigniew Wydrzyński.

 

Dzięki przychylności władz miejskich, jesienią 1992 roku, Towarzystwo pozyskało piękny teren w parku położonym pomiędzy rzeką Brdą a halą sportową łuczniczka przy ul. Toruńskiej.

 

Uroczystego otwarcia pierwszego kortu dokonano 11 sierpnia 1993 roku. wszystkie prace przy budowie kortów odbywały się na zasadzie prac społecznych członków i sympatyków klubu, przy wydatnej pomocy Władz Miejskich Bydgoszczy w uzbrojeniu terenu. Po roku powstał następny kort, ogrodzenie i niewielkie zaplecze. W 1995 roku powstał trzeci i czwarty kort. W sierpniu 2002 roku Towarzystwo zakupiło balon na konstrukcji stalowej, oświetlony i ogrzewany na jeden kort, a dwa lata później przykryło drugi kort. W 2008 roku wybudowano dom klubowy z pełnym zapleczem socjalnym o wysokim standardzie. Przez te wszystkie lata całość prac finansowana była ze składek członków Towarzystwa oraz darowizn od zaprzyjaźnionych firm. Bydgoskie Towarzystwo Tenisowe oprócz rekreacji prowadzi szkółki tenisowe dla dzieci i młodzieży i jest zarejestrowane w Polskim Związku Tenisowym.

 

W Towarzystwie, praktycznie każdy chętny, może się uczyć grać w tenisa, a zajęcia prowadzą doskonali trenerzy i instruktorzy. Głównym celem działalności Bydgoskiego Towarzystwa Tenisowego niezmiennie pozostaje jak najszersze krzewienie rekreacji oraz rozwój sportowy dzieci i młodzieży.